האף של ואן גוך

מה קורה כששומר מוזיאון ואן גוך פוגש לפתע בעכבר חובב אומנות? האם יצליחו לשמור על חברות האמת שנרקמה ביניהם גם כשיתגלה שיש חור בציורו של ואן גוך?

גן - ג׳

50

500

play1
thex Created with Sketch.

הצגה זו ניתנת לצפייה בהיכל התרבות הדיגיטלי של תיאטרון גושן

להצעות ומבצעים נוספים לחצו כאן

על פי: הספר "האף של וינסנט" מאת ישי (אישי) רון

יוצרים:

מחזה: אורן יעקובי
בימוי: דנה דבורין
מוזיקה: טל בלכרוביץ
עיצוב תפאורה: טליה אוטולנגי
עיצוב תלבושות: שירה וייז
כוריאוגרפיה: אור משיח
תאורה: אורי מורג
וידאו ארט: סיון פרסלר, ניתאי שלם
צילום סטילס: דורון ישיניסקי

משתתפים:

חיים זנאתי/ליאור חסון
יוסי טולדו
לירן קנטרוביץ׳
יינון סמואלוב
ראובן קובריגרו
מאי רופ/שירן הוברמן

הסיפור:

מה קורה כשהנריק, שומר במוזיאון ואן גוך, קפדן וחמור סבר פוגש לפתע בז'ראר, עכבר חובב אומנות? האם יצליחו לשמור על חברות האמת שנרקמה ביניהם גם כשיתגלה שיש חור בציורו של ואן גוך? חור בדיוק באמצע הדיוקן, ממש באף של וינסנט ואן גוך וסביבו סימני כרסום של שיניים קטנות כמו של... עכבר?
הנריק, שומר במוזיאון ואן גוך,שמעריץ אומנות בדיוק כמו שהוא מעריץ כללים וחוקים, פוגש יום אחד את ז'ראר, עכבר צרפתי משכיל שכל ציור שהוא רואה גורם לו לחוות קשת של רגשות. לכאורה אין בין השניים שום דבר משותף: האחד בן אנוש והשני עכבר, האחד קפדן ומקובע, השני חופשי ורגשן ..אז זאת הצגה על ציורים, אבל לא רק...
ובכל זאת, השניים מצליחים לגשר על כל ההבדלים ולהפוך לחברים טובים וקרובים. אז זאת הצגה על חברות, אבל לא רק... החברות האמיצה נקלעת למשבר חמור, כשהנריק מגלה באמצע הדיוקן של ואן גוך, בדיוק במקום של האף שלו - חור ומסביבו סימני כירסום של שיניים קטנות כמו של עכבר, וליתר דיוק כמו של ז'ראר העכבר... אז זה סיפור על אמון ובגידה בין חברים, אבל לא רק...
יכול להיות שהשניים היו נשארים לעולם בברוגז, אלמלא לאורה בתו הקטנה של הנריק שמחליטה לצאת לחקירה כדי לגלות האם באמת האשם הוא ז'ראר ?!
אז זה סיפור בלשי, אבל לא רק....
בחווית תאטרון רב חושית המשלבת שחקנים, אקרובטים ומייצגי וידאו – הציורים המפורסמים של וינסנט ואן גוך מתעוררים לחיים ומהווים תפאורה חיה לסיפור על חברות ואומנות, על שונות ונאמנות ועל איש אחד ועכבר אחד שהאהבה שלהם לאומנות ואחד לשני יכולים לצייר לכולנו מסר של פיוס, הקשבה וידידות אמת.

מאושרת בסל תרבות בציון לשבח