הנסיך מפלסטלינה

סיפור מרגש על חברות בין ילד יהודי לנוצרי בימי שלטון הנאצים בהולנד.
ההצגה זכתה ב-4 פרסים בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים.

ג׳ - ו׳

50

200

יוצרים:

מחזה: רענן פז
בימוי: דיויד בילנקה
מוזיקה: אסף רוט
תפאורה ותלבושות: מירב נתנאל דנון
עיצוב אביזרים ואיורים: ריה לידר
עיצוב תאורה: יחיאל אורגל
צילום: יוסי צבקר

שחקנים:

אורן הגני
עומר יצחקי
אסף רוט

ההצגה זכתה ב - 4 פרסים בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים: פרס ההצגה הטובה ביותר, פרס המחזה, פרס השחקנית ופרס המוזיקה החיה.

הסיפור:

המחזה מתרחש בימי מלחמת העולם השנייה, בהולנד הכבושה על ידי השלטון הנאצי. במרכז המחזה עומדת דמותו של רוג'ר, ילד הולנדי נוצרי בן 10.
יום אחד רוג'ר רואה ילד שגונב לחם מחייל גרמני. הוא נדהם מהאומץ של הגנב המסתורי ומחליט לעקוב אחריו. בלי לשים לב, רוג'ר מגיע למזרח השחור, האזור שאליו לקחו את כל היהודים. לפתע מתחילות הפגזות אוויריות, רעש של מטוסים ואזעקות. רוג'ר מחפש מחסה, נלחץ ומתעלף.
כשרוג'ר מתעורר הוא מוצא עצמו בתוך מרתף רעוע ומולו עומד הילד הגנב. לילד קוראים יסה. גם הוא בן 10 וחי לבד בלי שאף אחד ישמור עליו. יסה מספר לרוג'ר שהוא נסיך של ממלכה רחוקה ששמה 'פלסטלינה' ויום אחד אבא שלו יחזור על מטוס, הם ינצחו את כל החיילים ויחזרו לממלכה שלהם. בינתיים הוא חי בארמון שלו ומחפש דרכים לנצח את הגרמנים ממש לבדו. יסה סוחף את רוג'ר בסיפוריו המדהימים על הממלכה הקסומה, שם יש גחליליות אש, נהרות לבה ופצצות משומן נמרים. רוג'ר נשבה בקסמו של הילד המסתורי ומבטיח לעזור לו ככל יכולתו.
האמת שרוג'ר לא יודע היא שיסה הוא לא ילד אלא ילדה יהודייה. לפני שהגרמנים לקחו את אבא שלה הוא אמר לה שהחיילים רעים מאוד לבנות ואסור שאף אחד יידע שהיא בת.
המחזה 'הנסיך מפלסטלינה' הוא סיפור על הישרדות, התבגרות בטרם עת, והיכולת לשרוד בעזרת משחקי דמיון ופנטזיה.

ההצגה מיועדת לכיתות ג' – ו'
הצגה מודולרית – מתאימה לכל חלל

מאושרת בסל תרבות ארצי בציון לשבח
ביקורת: