מפגש עם ירון כפכפי

האיש האחראי על מחזות הזמר עליהם גדלו ילדים מאז שנות התשעים, במפגש עם תלמידים בשיחה על הדרך להגשמת חלומות.


ו׳ - י״ב


50


450

איך להגשים חלומות?

ירון כפכפי הוא מחזאי, מלחין ובמאי מצליח אשר העלה עשרות הפקות מקוריות במהלך 25 השנים האחרונות.
במהלך שנות עבודתו הוא הכיר גם צעירים רבים, והיה נוכח לפריצות דרך של אמנים רבים איתם עבד, אשר הפכו תוך זמן קצר מאלמונים לידוענים, וממשיכים למנף את הצלחתם במשך שנים. בעקבות ההבנה הזו גיבש ירון תאוריה מקורית המגדירה את הדרך להצלחה בכל התחומים, דרך ההבנה שישנם שני סוגי של בני אדם - ״הבלתי רגילים״ - אלה שחיים את החלום שלהם, ו״הרגילים״ שבמקרה הטוב, הופכים את חלומם לתחביב.

ירון משוכנע שהבחירה להיות ״בלתי רגיל״ נמצאת אצל כל אחד מאיתנו - ואנו בוחרים להיות רגילים מהסיבות הלא נכונות.

כבר למעלה מעשור מאז אימץ ירון את התאוריה שאיבחן לחייו הפרטיים, ובסיפורו האישי ניתנת ההזדמנות לכל אחד מהקהל לאמץ לעצמו את חמשת האלמנטים המרכיבים התנהלות חיים בלתי רגילה.

קהל היעד

המפגש מתאים לתלמידים בגילאי תיכון שחולמים חלומות גדולים, וכן למורות ומורים שהיו רוצים לטפח את הבלתי רגילות בקרב תלמידיהם ואף בחייהם הפרטיים.

TEDxTel-Aviv

במרץ 2018 עלה ירון כפכפי לבמת היכל התרבות באירוע TEDxTel-Aviv ושיתף את באי הכנס בתאורייה המקורית שניסח: ״חמשת האלמנטים לאדם בלתי רגיל״ או כמו שמפיקי הכנס קראו לה ״חמשת האלמנטים להגשמת חלומות״. הרצאה זו באורך 15 דקות נגעה לליבם של היושבים בקהל, והיא זמינה לצפיה ביו-טיוב. זוהי כמובן רק טעימה מהתאוריה המלאה אותה מעביר ירון בסדנאות ובהרצאות בעשור האחרון. רבים מאלה שהשתתפו בסדנאות או הקשיבו להרצאה התמלאו השראה מהרעיונות הישימים ויצרו שינוי בחייהם.

ירון כפכפי בתוכנית ״חיות במה״

בשנת 2014 התארח ירון בתוכנית הטלויזיה של ״כאן חינוכית״

עלמה והילדים מארחים את המלחין והמחזאי ירון כפכפי, ולומדים ממנו איך מגישים שיר ואיך מביעים את הרגש שמאחורי המילים.

ילדים באולפן - ענת אפק, מיה הלן לוי, עידן פרוינד, זוהר טורטינו, סהר לב- שומר

ביקורת: