ליבי

זהו סיפור על ילדה עם לב גדול ודמיון מפותח שמתקשה בלימודים, אבל בשיעור החשוב שלא לומדים בבית ספר, למרות כל המכשולים, היא תסיים בהצטיינות. כל אחד יכול להשפיע ולעשות שינוי אם רק יאמין בעצמו ובדרך שלו.

א׳ - ג׳

45

150

play1
thex Created with Sketch.

הצגה זו ניתנת לצפייה בהיכל התרבות הדיגיטלי של תיאטרון גושן

להצעות ומבצעים נוספים לחצו כאן

יוצרים:

ע"פ הספר ליבי
או מה קרה לאיש עם הכלב
מאת: הדס ליבוביץ
מחזה ובימוי: הדס קלדרון, עודד אהליך
מוסיקה: ניר שלו לוגסי
עיצוב תפאורה: בתיה ומיכאל פיק
עיצוב תלבושות: אלה קולנסניק

שחקנים:

סהר עודאי
מיקה פילבסקי
קורל קרואני

הסיפור:

זהו סיפור על ילדה עם לב גדול ודמיון מפותח שמתקשה בלימודים, אבל בשיעור החשוב שלא לומדים בבית ספר, למרות כל המכשולים, היא תסיים בהצטיינות.
ליבי ילדה רגישה סקרנית מצחיקה וקצת חולמנית, בעלת חוש צדק מפותח, לב ענק ואמפתיה אין סופית לאנשים ובעלי חיים.
כשהיא נתקלת במישהו הזקוק לעזרה היא לעולם לא עומדת מנגד. היא מתקשה בבית הספר ובעיקר בשיעורי חשבון, לכן את רוב השיעור היא מעבירה בבהייה מבעד לחלון.
במיוחד היא אוהבת לראות את האיש עם הכלב, שעוברים ליד החלון כל בוקר באותה שעה כך היא יודעת שהשיעור עומד להסתיים. היא מרגישה שהוא רואה אותה חזרה.
יום אחד בעודה מתבוננת מבעד לחלון, רואה ליבי תאונה. שבעקבותיה האיש עם הכלב נלקח באמבולנס והכלב שלו נשאר מאחור, אבוד ודואג.
ליבי אינה נשארת אדישה ויוצאת למסע מול אמא שלה, מול חבריה, מגלה תושיה, אומץ לב בגרות ורצון בלתי מתפשר להצליח להגיע לאמת ולעזור לפתור את התעלומה.
מכאן מתחיל סיפור בלשי לאתר את האיש שנפגע, לדאוג לכלב האבוד ולמצוא את רוכב האופניים שגרם לתאונה.
במסע הזה ליבי תלמד על עצמה שיעור חשוב בחמלה ואנושיות. שיעור שלא לומדים בבית ספר, שכל אחד יכול להשפיע ולעשות שינוי אם רק יאמין בעצמו ובדרך שלו.