נער העפיפונים

זהו סיפורו של הנער היתום, טינבו, שידע את סוד העפיפונים. עם שק העפיפונים שבא לו בירושה, מפליג טינבו בפעם הראשונה בחייו. דברים לא צפויים מתרחשים בספינה. כאן מוצא הנער ידידים חדשים המוכנים לעשות הכול למענו, גם את האפשרי וגם את הבלתי אפשרי.


גן - ה׳

play1
thex Created with Sketch.

הצגה זו ניתנת לצפייה בהיכל התרבות הדיגיטלי של תיאטרון גושן

להצעות ומבצעים נוספים לחצו כאן

ע"פ ספרה של שלומית כהן- אסיף

יוצרים:

מחזה, בימוי ומוסיקה: ירון כפכפי
עיצוב תפאורה: טליה אוטולנגי
עיצוב תלבושות: אילנה גאנם ז"ל
עיצוב תאורה: אורי מורג
עיצוב וביצוע עכברים: דפנה
עיצוב וביצוע עפיפונים: טליה אוטלנגי

משתתפים:

עידו רוזנברג
מיכה הירש
סתיו אידיסיס
גדי כהן

הסיפור:

"נער העפיפונים" - אגדה קסומה ופיוטית המספרת על עני-עשיר ועל עשיר-עני, על תהפוכות הגורל, על מוות, על חברות, על געגוע, ומעל לכל על חרטה אמיתית ועל סליחה. זהו סיפורו של הנער היתום, טינבו, שידע את סוד העפיפונים. עם שק העפיפונים שבא לו בירושה, מפליג טינבו בפעם הראשונה בחייו, דברים לא צפויים מתרחשים בספינה. רב-החובל פצ'לה, מאשים את טינבו העני בגניבת כרטיס להפלגה וכולא אותו במרתף.

כאן מוצא הנער ידידים חדשים המוכנים לעשות הכל למענו, את האפשרי ואת הבלתי-אפשרי. כשנחלץ הנער מן המרתף, הוא מצליח להקסים את נוסעי הספינה בתעלולי עפיפונים ובאישיותו שובת-הלב. אך בד בבד מפלצת הים, רג'וקה-ג'וקה, מתעוררת מתרדמתה ומאיימת על הספינה ועל נוסעיה. טינבו, נער העפיפונים, תופס פיקוד ונאבק עם המפלצת בדרכו, כי גם את סוד המפלצות הוא יודע. בהצגה נשזרים שירים, המוסיפים עוד צלילים למנגינת הים.