הלב

מרגע שיצא לאור בשנת 1886, הפך "הלב" מאת אדמונדו דה אמיצ'יס לרב מכר. מי מאיתנו לא מכיר את הסיפור על הילד מרקו שמחפש את אמא... במחזמר "הלב", אנו שוזרים במהלך מסעו המקורי של מרקו, את עלילותיהם של גיבורים אחרים מתוך הספר. "הלב" הוא אכן סיפור מהלב, ודמותו של מרקו וודאי תמשיך לפרוט על ליבם של דורות נוספים.

play1
thex Created with Sketch.

הצגה זו ניתנת לצפייה בהיכל התרבות הדיגיטלי של תיאטרון גושן

להצעות ומבצעים נוספים לחצו כאן

יוצרים:

מבוסס על "הלב" של אדמונדו דה אמיצ׳ס
מחזה ובימוי: ירון כפכפי
מוזיקה: ירון כפכפי
עיצוב תפאורה: ניצן רפאלי
כוריאוגרפיה: לימור רוז
עיצוב תלבושות: אלה קולסניק
עיצוב תאורה: במבי פרידמן
צילום סטילס ווידאו: תמי שחם

משתתפים: (הליהוק המקורי)

אסף דגני
אור מאיר
יובל ברגר
לי טלצ׳י
רענן ניסים פררה
שרון רוזנבלט

מחליפים:
עידן ירדני
אריאל קוזלובסקי

הסיפור:

מרגע שיצא לאור בשנת 1886 הפך "הלב" מאת אדמונדו דה אמיצ'יס לרב מכר. עוד באותה השנה פורסם ב- 40 מהדורות ותוך זמן קצר הפך לאחד הספרים האהובים ביותר על ילדי איטליה ומאוחר יותר גם העולם.

דה אמיצ'ס (1846-1908) לחם לאיחוד איטליה ולשחרורה מעול הזרים. בספר "הלב" הוא ביקש להפיח בלב קוראיו הצעירים כבוד למשפחה, לחברים ולעם וליצור תחושת אחדות בקרב כל ילדי איטליה באשר הם. בספר, הבנוי כיומנו של הנער אנריקו בן ה- 10, מסופרים גם עשרה "סיפורי החודש" אותם מספר מחנך הכיתה. אלו סיפורי גבורה והקרבה של נערים איטלקיים.

סיפורו של מרקו הקטן מג'נובה, הנודד מהרי האפינינים באיטליה עד הרי האנדים בארגנטינה כדי למצוא את אימו, הוא אחד הסיפורים (ולימים גם המפורסם ביותר). לפניו ואחריו סיפורי גבורה נוספים רומנטיים ומרגשים לא פחות: היתום הקטן מפדובה, שמשליך בחזרה את כספי הנדבות שקיבל מזרים לאחר ששמע שהם מעליבים את ארצו. ג'וליו הקטן מפירנצה, המוותר על שינה כדי לקום בחשאי הלילה להשלים את עבודת אביו העייף. מריו הקטן מסיציליה, המוותר על מקומו בסירת ההצלה למען חברתו למסע וטובע באוניה שנטרפה ועוד רבים…

בגירסא החדשה של המחזמר "הלב" אנו שוזרים במהלך מסעו המקורי של מרקו, את עלילותיהם של גיבורים אחרים מתוך הספר. המסע מאיטליה לארגנטינה אינו רק מסע חיפוש אחר האם, כי אם גם מסע התבגרות אישי של מרקו, שלומד לקחת אחריות על עצמו ועל משפחתו, ואף מצליח במשימתו זו.

"הלב" הוא אכן סיפור מהלב, ודמותו של מרקו וודאי תמשיך לפרוט על ליבם של דורות נוספים. אנחנו מנציחים את חיבתינו למרקו במחזמר, ואת השאר נשאיר לכם להרגיש עמוק בלב.

מאושר על ידי סל תרבות ותרבות לישראל
ביקורת: